Archiwum

Naprawdę Dobry Wieczór - kobiece wieczory z zapachem pomarańczy

Naprawdę Dobry Wieczór czyli kobiece wieczory z zapachem pomarańczy
WARSZTATY DLA KOBIET
to inicjatywa dla każdej kobiety, która chce się zatrzymać w zgiełku miasta, w gonitwie codzienności, w natłoku spraw, obowiązków i problemów, pośród stresu...
...po to, by chwilę pomyśleć, zaczerpnąć świeżości, złapać oddech, wyciszyć się, porozmawiać o kobiecych sprawach, pomedytować, rozładować napięcie, czegoś doświadczyć, coś nowego odkryć, czegoś się dowiedzieć...
...to wieczór dla 100% kobiety, która CHCE stać się lepszą, bardziej świadomą, konsekwentną, odważną...
Dlaczego pomarańcza?
Pomarańcza orzeźwia, wzmacnia, odżywia, jest źródłem witamin, błonnika, czyli ma dobre właściwości i działanie.
Ma to być impuls dla każdej KOBIETY, by zapragnąć nowej, dobrej jakości życia.
Warsztaty odbywają się w budynku Urzędu Miasta Katowice przy ul. Francuskiej 70 w dniach 29, 30 listopada oraz 6 i 7 grudnia 2018.

Mikołajkowy Maraton Zumby

W piątek 7 grudnia 2018 zapraszamy na Mikołajkowy Maraton Zumby, który odbędzie się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Katowicach. Prowadzącym Maraton będzie absolwent III L.O., Instruktor Zumby i przedstawiciel Rady Fundacji Marek Kalloch. To początek projektu I need..., w którym będziemy zapraszali do aktywności fizycznej mieszkańców w różnych miejscach Katowic. Jednocześnie w ramach Mikołajkowego Maratonu Zumby zapraszamy młodzież III L.O. do przygotowania wspólnie z nami spotu promocyjnego Kampanii Szkoły Nadziei, którą przeprowadzimy w Katowickich Szkołach po feriach zimowych.

4. urodziny Rituala

24 listopada odbyły się 4. urodziny naszego Partnera czyli RITUALA, przeżywaliśmy je w klimacie lat 50-tych czyli totalnie na rock’n’rollową nutę. Naszą Fundację reprezentowali Bogusław i Piotr. Zabawa była świetna, a atmosfera rewelacyjna w doborowym towarzystwie ritualowych klubowiczów i klubowiczek. Życzymy wielu sukcesów oraz wspaniałych kolejnych lat działalności.

Spotkaniu zespołu ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Urzędu Miasta w Katowicach

7.11.2018
Po raz pierwszy nasza Fundacja uczestniczyła w comiesięcznym spotkaniu zespołu ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Urzędu Miasta w Katowicach. Była to okazja do zaprezentowania naszej działalności innym organizacjom oraz mogliśmy się dowiedzieć o zbliżających się Konkursach dla organizacji pozarządowych oraz o różnych inicjatywach, które będą miały miejsce w Katowicach.

Koncert Wszystkiego Najlepszego Polsko

W Oddziale Dolnośląskim odbyły się warsztaty wokalne dla dzieci, młodzieży i seniorów z Powiatu Wrocławskiego, prowadzone przez Justynę Rożewicz – Suszczyńską wraz z Zespołem Amazing Band. Projekt zakończył się podniosłym Koncertem Pieśni Patriotycznych Wszystkiego Najlepszego Polsko, 12 października 2018 w Kątach Wrocławskich, podczas którego zaprezentowali się uczestnicy warsztatów.

IV Dolnośląski Kongres Obywatelski w Krzyżowej. Panel: "AKTYWNA KOBIETA to ZDROWA KOBIETA". Uroczystość wręczenia nagród VI Edycji Konkursu Szklana Kropla.

4.10.2018
Podczas IV Dolnośląskiego Kongresu Obywatelskiego w Krzyżowej na Dolnym Śląsku, Stowarzyszenie Aktywność Kobiet zorganizowało panel "AKTYWNA KOBIETA to ZDROWA KOBIETA". Panelistami byli: Ilona Antoniszyn – Klik, Joanna Bensz oraz Bogusław Barański z naszej Fundacji. Panel prowadzony przez Magdalenę Rygiel zainaugurował nowy projekt Stowarzyszenia "Aktywność Kobiet" "PO PIERWSZE ZDROWIE". Podczas Kongresu w Krzyżowej odbyła się również uroczystośc wręczenia nagród VI Edycji Konkursu Szklana Kropla. W gronie Ambasadorów nominujących, a jednocześnie Jurorem Konkursu był Bogusław Barański. Wśród Laureatów znaleźli się: Justyna Różewicz – Suszczyńska nagrodzona w kategorii: Kobieta Przyszłości oraz Przewodnicząca Rady Miasta Katowice Krystyna Siejna – nagrodzona w kategorii: Kobieta Rządzi. Obu Laureatkom serdecznie gratulujemy.